PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=391528}

Once

7,5 53 039
ocen
7,5 10 1 53039
7,5 23
oceny krytyków
Once
powrót do forum filmu Once

Piekny film...

ocenił(a) film na 10

Nie chce sie wierzyć ze są na świecie tak utalentowani ludzie, którzy tworzą taka muzykę. Popatrzcie na świat show biznesu. Co sie teraz dzieje, takie za przeproszeniem gówna jakie oglądamy w mtv czy vivie, gdzie albo jest 50 lasek na metr kwadratowy albo sami murzyni z łańcuchami. A gdzie sie podziała prawdziwa muzyka.... Film mnie naprawdę zaciekawił, poruszył...piękna muzyka... piękne glosy, troszkę humoru. Natrafiłem na niego zupełnie przypadkiem, dopiero po obejrzeniu dowiedziałem sie ze dostał Oscara...wow !!! Ale jak najbardziej zasłużenie... Brak slow, dawno takiego filmu nie widziałem... Czyli jednak można robić filmy zarazem muzyczne jak romantyczne bez gołych panienek i raperów w swoich Hammerach... Nawet nie jestem pewien czy można go porównać z jakimś filmem...chyba nie było jeszcze takiego... Wart straty 1,5 godziny życia...na prawdę... Polecam

ocenił(a) film na 10
Mikeluz

OJ wart:)
Tylko, że nie ma nikt watpliwosci, ze nadal kariere beda robic Penetratorzy z MTV albo inne durnowate programytej wyjatkowo kiepskiej i niemuzycznej tv....

ocenił(a) film na 9
Mikeluz

Masz rację. Jakby Ci ktos gleboko spojrzal w oczy i powiedzial moze byc pieknie, mimo wszystko. Tylko trzeba w siebie uwierzyć.
Chcialabym tak stracic wiele godzin... bardzo wiele.

ocenił(a) film na 10
Mikeluz

Najlepsze jest to ze film został nakręcony za 100 tys fontów, na 2 kamerach w ciągu 3 tygodni...W głowie sie nie mieści, jednak pieniądze nie są najważniejsze ... jak sie chce to sie potrafi.. :) Jeszcze jedna ciekawostka...Glen i Marketa sa teraz razem, mimo różnicy wieku 18 lat :) Glen powiedział "I had been falling in love with her for a long time, but I kept telling myself she's just a kid..." A jednak... Magiczny film

ocenił(a) film na 10
Mikeluz

Jak to?
dobrze zrozumialem, ze ci aktorzy sa para?
a skad ty to wiesz??

ocenił(a) film na 10
Juskowiak

Sie gra sie ma.. :) Tak na poważnie tak sa... widzialem wywiad z nimi na youtube jest 4-czesciowy, na wikipedi angielskiej jest napisane - w biografii Glena...

Mikeluz

Roznica wieku to dokladnie 20 lat :)

"RS: [To Glen and Markéta] Are you in a relationship together?

GH: We are now! We met years ago when the Frames were on tour in Czechoslovakia, but we’d only ever played music together [they have an album, The Swell Season]. There were a few reasons—a big age gap, for one [he’s 37, she was 17 at the time of filming]—why a relationship wasn’t a good idea. But our time together on the film was very intense, and when it was over I realized I was totally mad about her.
[...]

RS: What’s next?

GH: Well, me and Mar are going to live together in a flat in Dublin!"

z http://www.reverseshot.com/article/once_interview_carney

Spotkali sie w 2001 roku , jej ojciec byl jego przyjacielem... ona wtedy miala jak dobrze licze jakies 11-12 lat bo teraz ma 19 :D

Potem nagrali cos razem w 2003...a film byl krecony w 2006...no i nadal sa razem :) Tak w ogole to on faktycznie zaczal grac na ulicach Dublina gdy mial 13 lat, niezle :)

Film jest genialny :) Bije z niego pozytywna energia :)

ocenił(a) film na 10
krewetka

Rzeczywiscie film genialny , piekny... nie zadna glupia komedia romantyczna... o muzyce w filmie nie bede sie wypowiadal, bo chyba wszystko zostalo juz powiedziane... dzieki za linka na wywiad... pozdrawiam....

ocenił(a) film na 10
krewetka

wszystko fajnie, tylko skąd ta Czechoslovakia??
oj słabo u nich z historią i geografią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones